Ogrzewanie

Ogrzewanie podłogowe

fotowoltaika dla domu
ogrzewanie
tandem idealny fotowoltaiki i ogrzewania

Jest to bardzo nowoczesne i wygodne rozwiązanie ogrzewania w domu, często wybierane jako alternatywa dla standardowych grzejników, ale może być też montowany jako dodatkowa forma ogrzewania. Ogrzewanie podłogowe elektryczne możemy stosować zarówno w całym domu, mieszkaniu, jak i w poszczególnych pomieszczeniach. Wybór elektrycznego ogrzewania podłogowego zapewnia komfort cieplny w szczególności w takich pomieszczeniach jak łazienka czy kuchnia.

Zalety ogrzewania podłogowego

Dużą zaletą ogrzewania podłogowego jest oszczędność miejsca w domu, gdyż nie musimy instalować dodatkowo grzejników na ścianach. Ogrzewanie podłogowe elektryczne jest nazywane bardziej aktywnym niż ogrzewanie wodne. Rury z wodą są montowane pod wylewką i mają za zadanie ją ogrzać, ale pełne nagrzanie wylewki trwa o wiele dłużej niż ogrzewanie elektryczne. Maty z ogrzewaniem podłogowym elektrycznym umieszcza się w podłodze, a ich zadaniem jest przekazywanie ciepła właśnie przez nią. Dzięki temu, że ogrzewanie elektryczne jest umieszczone wyżej i rozłożone są na całej szerokości pomieszczenia, to zdecydowanie łatwiej i szybciej się ona nagrzewa, co jest najbardziej komfortowym i ekonomicznym rozwiązaniem. Zaletą ogrzewania elektrycznego jest bardzo łatwe sterowanie nim poprzez termostat i sterowniki. Taki system ogrzewania pozwala zaoszczędzić energię i można go stosować do różnorodnych rodzajów posadzek w domu. Taka instalacja jest tańsza niż inne systemy ogrzewania. Temperatura w pomieszczeniu jest jednolita, a koszt utrzymania i eksploatowania instalacji jest dosyć niski. Niewątpliwą zaletą jest możliwość dowolnej aranżacji wnętrz, gdyż nie musimy dostosować mebli oraz ścian pod montaż grzejników. Chcąc zastosować taki system ogrzewania elektrycznego musimy wziąć pod uwagę podczas projektu jego umieszczenie. 

Ogrzewanie elektryczne 

Jeśli chcesz w swoim domu mieć ogrzewanie dające pełną dowolność i swobodę aranżacji, zmniejszające koszty eksploatacji oraz łatwość w korzystaniu z niego, to zachęcamy do założenia ogrzewania elektrycznego przez naszą firmę na terenie Wrocławia. Zapraszamy do wypełnienia formularza dostępnego na stronie lub do kontaktu telefonicznego – odpowiemy na pytania, doradzimy i wycenimy instalację ogrzewania podłogowego.