Fotowoltaika

Magazyn energii do fotowoltaiki

fotowoltaika dla domu
ogrzewanie
tandem idealny fotowoltaiki i ogrzewania

Magazyn energii do fotowoltaiki Wrocław

Właściciele systemów fotowoltaicznych coraz częściej poszukują rozwiązań, które pomogą im się w jak najwyższym stopniu uniezależnić od sieci energetycznej. Aktualnie obowiązuje system rozliczania za fotowoltaikę net-billing, który polega na tym, że oddane do sieci nadwyżki energii można zakupić za cenę detaliczną, przy czym sprzedaż następuje po cenie hurtowej. Nie dla wszystkich jest to korzystne rozwiązanie, dlatego coraz większym zainteresowaniem cieszą się magazyny energii do fotowoltaiki. Firma Zener zajmuje się dystrybucją i montażem magazynów energii na terenie Wrocławia i okolic.

Dlaczego warto inwestować w magazyn energii?

Głównym celem magazynu energii dla instalacji fotowoltaicznych jest przechowywanie nadmiaru energii wytworzonej w okresach intensywnego nasłonecznienia. Tradycyjnie ta energia, gdy nie zostanie zużyta, natychmiast, trafia z powrotem do sieci elektroenergetycznej lub jest utracona. Magazyny energii pozwalają na zatrzymanie tej energii i gromadzenie jej do późniejszego wykorzystania, nawet gdy źródło światła słonecznego nie jest dostępne.

Takie rozwiązanie stanowi świetną opcję na to, aby zabezpieczyć się przed nieprzewidzianymi przerwami w dostawie prądu, np. spowodowanymi zmiennymi warunkami atmosferycznymi. W naszej ofercie znajdziesz najwyższej jakości magazyny energii renomowanych producentów, które pozwolą Ci na przechowywanie nadwyżek prądu i uzyskanie większej niezależności energetycznej.

Magazyny energii do fotowoltaiki Wrocław – pomożemy Ci wybrać najlepszy model

Decydując się na korzystanie z magazynu energii, trzeba wiedzieć, jakimi czynnikami kierować się przy wyborze. Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę indywidualne zapotrzebowanie na energię oraz ilość generowanych rocznie nadwyżek. Akumulator powinien być dopasowany do mocy instalacji fotowoltaicznej w danym domu lub firmie. 

Kupując magazyn energii, trzeba też wziąć pod uwagę moc przyłączeniową. Musisz pamiętać, że magazyn wlicza się do sumarycznej mocy przyłączeniowej. Moc ta, wraz z magazynem energii nie może przekroczyć 50kW. 

Jeżeli nie jesteś pewien, jaki magazyn energii będzie odpowiedni dla Twojej instalacji PV, skontaktuj się z nami. Sprzedajemy i instalujemy magazyny energii do fotowoltaiki na terenie Wrocławia i okolic. Wszystkim klientom oferujemy też fachowe doradztwo w zakresie doboru najlepszego urządzenia do indywidualnych potrzeb.

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty firmy fotowoltaicznej klientów prywatnych z Wrocławia i okolicznych miejscowości.